Звукоізоляція в квартирі або будинку

  • 09 серпня 2020 22:56:00
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 2660
  • 0

Зменшити шум зовні і між кімнатами в будинку можна в основному за рахунок використання відповідних матеріалів при будівництві. Однак ви можете зробити деякі додаткові заходи для поліпшення звукоізоляції.

ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ В КВАРТИРІ АБО БУДИНКУ Вимоги до поліпшення акустичних властивостей стін і стель в разі котеджів і шале зазвичай відрізняються від вимог до квартир або сімейним будинкам в більш гучних міських районах. У будинках для відпустки ви зазвичай не виконуєте вимога про зниження шуму зовні або від сусідів. Набагато частіше виникає потреба в поліпшенні звукоізоляції перегородок і стель через будівництво житлових приміщень на горищі, підвищеній потребі в самоті через зростаючих дітей, використання котеджу для великої родини або сусідства більш гучною майстерні з житловими приміщеннями.

У всіх випадках ефективніше вжити заходів щодо зниження шуму під час будівництва. Тому використовуйте кладку і ізоляційні матеріали, які допоможуть знизити здатний проникати шум завдяки кращим акустичним параметрам. Це можуть бути в основному акустичні плити для шумоізоляції несучих стін і несучих перегородок, а також теплоізоляція з різних матеріалів або спеціальні акустичні панелі. Підвищення ступеня звукоізоляції слід розглядати всебічно, т. Е. Включати стіни, стелю, підлогу, вікна і двері в заходи по зниженню шуму одночасно, оскільки шум поширюється по всій конструкції.

Додаткова ізоляція

Однак частіше дачники і дачники змушені займатися додатковою звукоізоляцією готового будинку. У цьому випадку бажано знайти варіант, який зажадає мінімального втручання в конструкцію і для складання якого вистачить доріжки «сухий» споруди без зайвого зносу або обробки. Навіть в цьому випадку можна вибрати кілька видів ізоляційних матеріалів. Однак спочатку виберіть між контактної або безконтактної ізоляцією.

Для звукоізоляції, що не передбачає будь-яких крайнощів, наприклад, для зменшення шуму від звичайних розмов, телевізійного звуку або записаної музики, має бути досить деяких контактних ізоляцій, які монтуються безпосередньо на стіні або перегородці і не повинні припускати створення повітряного зазору між ізоляцією і стіною. Товщина такої ізоляції зазвичай не повинна перевищувати 5 сантиметрів, але вона може бути зменшена в залежності від ефективності окремих ізоляторів.

Більш ретельна міра, що має сенс у випадку проникнення більш інтенсивних шумів, таких як низькочастотний бас або, навпаки, високочастотний шум від деякого обладнання майстерні, вимагає досить безконтактної акустичної ізоляції. Це фактично створить спеціальний шумозахисні бар'єр, прикріплений до підлоги і стелі, який не стосується ізольованої стіни. Комбінація «попередньої стіни» з ізоляційного матеріалу, повітряного зазору і самої стіни створює достатній акустичний бар'єр. Однак в такому випадку необхідно розраховувати на збільшення товщини утепленої стіни до десяти сантиметрів.

Варіантом вирішення, який можна розглянути, наприклад, при будівництві майстерні, студії з гончарним кругом чи домашньої музичної студії або будь-якого іншого гучного приміщення, є акустична ізоляція, що перешкоджає проникненню шуму з приміщення назовні. В цьому випадку зазвичай достатньо одного або декількох шарів ізоляції контактів.

Стелі і галасливі ступені

Неприємна акустичне навантаження також може створюватися рухом або шумом в приміщеннях першого поверху або на горищі житлового будинку. У цьому випадку найбільш ефективним заходом є будь-яке рішення, яке вловлює і знижує шум до того, як він буде перенесений на несучі конструкції стель і стін. Для цього можна використовувати різні типи ізоляції, в тому числі акустичні плити, спеціальний пінопласт або акустичні стрічки.

Проникнення шуму з приміщення в простір над ним може бути вирішено шляхом контактної ізоляції стелі або акустичного бар'єру на стельової конструкції за допомогою звукоізолюючих прокладок.

Ще один захід, який може значно підвищити якість звукоізоляції стель і знизити передачу звуків в нижні приміщення, - це звукоізоляція підлоги. Для цього використовуються ізоляційні матеріали, що знижують ударний шум. Найважливіша властивість ударної ізоляції - її еластичність. Завдяки більш високій еластичності ви можете краще зменшити шум. Цей захід окупається, особливо при укладанні ламінатних або дерев'яних плаваючих підлог або настилів, і ви досягнете найкращих результатів з відповідною комбінацією акустичної ізоляції стелі і ударної ізоляції підлоги або шляхом звукоізоляції підлоги у верхній кімнаті в поєднанні з акустичної ізоляцією стелі в нижній кімнаті.

Які ізоляційні матеріали вибрати

Зводячи нові стіни або перегородки, можна почати з акустичні панелі. На ринку ви знайдете, наприклад, акустичні панелі Ecosound Macsound Prof , а й у інших виробників акустичний матеріалів і блоків вони є в асортименті.

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.