Чотири методи звукоізоляції приміщень.
1. Розв'язка
Більшість звуків і вібрацій передаються через конструкцію будівлі.
Розглянемо приклад з дитинства:
Звук проходить через стіни - це потік вібрацій. Вібрація подорожує з легкістю по твердому прямому шляху, за прикладом дитячого телефону - дві сірникові коробки кожен з яких кріпляться до нитки. При трохи натягнутою нитці двоє людей можуть чути один одного. Якщо розрізати нитку - звук у вигляді вібрації припинить надходити в інший коробок.
За цим принципом і працює конструктивне рішення розв'язки.
Розв'язку простіше врахувати при проектуванні і будівництві будівлі, наприклад використовуючи шпильок балки, так що дві стінні панелі підтримуються двома різними наборами шпильки, замість того, щоб обидві стінки використовували одні й ті ж шпильки і таким чином були з'єднані.
Розв'язка також може бути зроблена після будівництва приміщення, використовуючи віброотвязкі, але старі стіни, стелю, підлогу потрібно буде спочатку демонтувати.
Розв'язка - ключовий елемент при будівництві «кімнати в кімнаті», і є ефективним рішенням.
2. Поглинання
Поглинання грає важливу роль в звукоізоляції. Порожня стіна є повітряної пасткою, подібно шуму моря в морській мушлі. Коли стіна вібрує від звуку - повітря в порожнині стіни так само вібрує, як в барабані і передає цю вібрацію на іншу стіну.
Для поглинання цих вібрацій ми рекомендуємо використовувати звукопоглинаючі і пористі матеріали:
Завдяки цим матеріалам звукова енергія в стіні і перетворюється в незначну теплову енергію.Чем товщі використовується звукопоглотитель в системі звукоізоляції стін - тим більше звукової енергії він поглинає.
При використанні акустичної вати ми рекомендуємо надійно ізолювати її від приміщення за допомогою додаткового захисного шару, який запобігає від попадання частинок скловолокна в дихальну систему так як це може викликати важкі захворювання.
3. Маса
Будь-який твердий товстий і важкий матеріал, блокуватиме звук. Цегляна стіна, гіпсокартон, Macsound prof підвищеної щільності, важка мембрана - приклади хороших звукоизолирующих матеріалів, які використовують цю властивість.
Цей принцип є найбільш ефективним рішенням в шумоізоляції квартир, звукоізоляції стін і перегородок від повітряного шуму, такого, як голос, музика, гавкіт собаки.
Однак він не особливо ефектівен від ударних шумів, таких як звук кроків, каблуків, які передаються, в основному, через конструкції будівлі.
4. Згасання (Демпфування)
Якщо легко стукнути по порожньому келиху залізним предметом-келих буде дзвеніти. Тепер затисніть його пальцями, і звук різко зупиняється - це ефект загасання. Особлива властивість загасання з'єднання є його здатність перетворювати звукову енергію в тепло, так що звук різко зупиняється, як і в випадку з келихом.
У звукоізоляції загасання здійснюється В'язкопружні матеріалами, такими як Macsound prof 10мм або важкими мембранами.
Ми рекомендуємо застосовувати звуковбирний Віброізоляційний, звукоізоляційний матеріал Macsound prof , шириною 5-10мм, який встановлюється між двома жорсткими панелями гіпсокартон, фанера). Панелі з'єднані гвинтами.
Така конструкція відмінно реалізує систему загасання шляхом обмеження шарів. Якщо звук потрапляє в систему, він викликає сили зсуву між жорсткими панелями, які створюють тертя в шарі загасання, тим самим перетворюючи звукову енергію в тепло.
Загасання є найбільш ефективним рішенням для шумоізоляцііквартір від низькочастотного шуму (ударний шум, баси, шум строітельнойтехнікі).