Звукоізоляція труб

  • 23 вересня 2020 18:45:48
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1793
  • 0

При всіх своїх достоїнствах сучасні пластикові труби, незалежно від того, де використовуються (для холодного або гарячого водопроводу, каналізації, опалення), мають істотний недолік. Він полягає в низькій звукоізоляції. Тобто, при русі по трубі води або стоків це чутно не тільки якщо перебувати в безпосередній близькості до труби, але і на істотному видаленні (наприклад, в сусідній кімнаті). Тому найчастіше мешканці багатоповерхівок та інших будинків часто цікавляться питанням звукоізоляції труб на своїй житлоплощі.

Насправді методів звукоізоляції труб досить багато. Один з найпростіших і дешевих полягає в тому, щоб обернути проблемну трубу мінеральною ватою товщиною близько 20 мм. Можна і більше, якщо це дозволяють обставини (місце монтажу труби, додаткові будівельні конструкції). При цьому обертати потрібно не тільки безпосередньо трубу, а й місця її підключення до магістралі (хрестовини розводки). Звідти також виходить чимало шумів під час руху води.

Для кріплення мінеральної вати на трубі зазвичай використовують обтискні або стрічкові хомути відповідного діаметру. Такі хомути можна купити вже готовими або самостійно виготовити з нейлону або оцинкованої (важливо !!!) стали. У разі, якщо навколо труби немає захисних конструкцій з гіпсокартону, то після монтажу на них мінеральної вати має сенс подумати про їх будівництві. Це буде відмінним естетичним рішенням.

Звукоізоляція труб буде більш ефективною в разі, якщо не тільки безпосередньо ви подбаєте про неї у власній квартирі, але і привернете до цього сусідів зверху і знизу. Загальна звукоізоляція стояка буде набагато краще поглинати звук. А оптова купівля звукоизолирующих матеріалів забезпечить вам матеріальну економію. Однак пам'ятайте, що при обмотці труб мінеральною ватою потрібно залишати доступ до технологічних Лючки і лічильників, до яких періодично потрібно звертатися.

Що стосується звукоізоляції труб каналізації, то для них використовують більш щільну мінеральну вату (наприклад, базальтову щільністю близько 60 ... 70 кг / м³), або ж каучук, спінену гуму, в'язкі мембрани. Це обумовлено великим діаметром зливних труб.

Для звукоізоляції опалювальних труб вату і подібні матеріали застосовувати не можна! Замість цього використовуються звукопоглинаючі короба. Наприклад, з ГКЛ, ОСБ, ДСП.

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.