Звукоізоляція (шумоізоляція) в новобудові

  • 23 вересня 2020 18:46:49
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1509
  • 0

Найчастіше в сучасних новобудовах забудовник пропонує господарів лише «коробку» квартири, куди підведені основні системи комунікації (електрика, гаряча і холодна вода, опалення, газ). Однак, що стосується звукоізоляції (шумоізоляції) в новобудові, то, як правило, з цим питанням новоспечені господарі розбираються самостійно. Відповідні будівельні роботи в квартирі можна зробити самостійно, або залучити до цього найманих працівників. Однак найголовніше при цьому - вибрати технологію шумопоглинання і відповідні матеріали.

Перед тим як виконати звукоізоляцію (шумоізоляцію) в новобудові, необхідно розуміти, що забезпечення «дзвінкої» тиші в квартирі також є неприйнятним, як і відсутність відповідної ізоляції. Тому в даному питанні потрібно керуватися здоровим глуздом, а любителям точних значень має сенс звернутися за довідковою інформацією в Будівельні Норми і Правила (СНиП). Найчастіше стіни в новобудовах ізолюють від шумів за допомогою спеціального матеріалу-шумопоглиначів, ОСБ-плит, плит ДСП, або ж обисного гіпсокартону. Для монтажу таких листів має сенс використовувати не звичайні конструкції для монтажу, а спеціальні віброкрепежі, які, в тому числі, призначені для поглинання звукових вібрацій, які видають закріплені на них матеріали.

При використанні шумопоглинаючих матеріалів (наприклад, різних поліуретанів) необхідно звертати увагу на їх товщину. Це робиться для того, щоб зазначений матеріал не «крав» площа в квартирі і зменшував житлову площу. Стандартна товщина звукоизолирующих матеріалів становить близько 10 ... 50 мм. Багато з подібних матеріалів мають двосторонню самоклеючу поверхню, що підвищує зручність їх монтажу.

Що стосується звукоізоляції стелі, то однозначно не варто використовувати настільки розрекламовані на сьогоднішній день так звані звукоізолюючі натяжні стелі. Вони показують низьку ефективність, але при цьому коштують досить дорого. Замість цього для звукоізоляції стелі в новобудові має сенс використовувати комбінацію гіпсокартону і звукоізолюючих матеріалів (поліуретану). Це поєднання на практиці показало свою ефективність в поглинанні звуку в квартирі.

Для звукоізоляції підлоги найоптимальнішим варіантом буде використання звукоизолирующего поролону, що володіє підвищеною щільністю. Цей матеріал укладається на підлогу, а зверху заливається бетонна стяжка. Висока ефективність такого поєднання перевірена неодноразово.

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.