Як зробити шумоізоляцію в квартирі: ефективні рішення, сучасні матеріали

  • 02 квітня 2020 13:59:27
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 8100
  • 0

Сусіди стали заважати гучним шумом, під під'їздом раз у раз спрацьовує сигналізація у машин, а поруч з житлом розташувалися залізничні колії? Подразники у вигляді гучних звуків вкрай негативно впливають на нервову систему, а також на повноцінний відпочинок і здоровий сон після тривалого робочого дня. Сьогодні гостро стоїть питання звукоізоляції, причому незалежно від того, живете ви в новобудові або в будинку радянських часів.

акустичні панелі

Як зробити грамотну шумоізоляцію, яка дозволить назавжди забути про шум, що доноситься з сусідніх квартир, шахт ліфта, під'їзду і з вікон? Сьогодні ми розповімо про ефективні матеріалах для цього, а також торкнемося популярні «плаваючі» підлоги на різних видах основи.

При невдалому місці розташування житлового будинку, наявності зазорів в стінах і щілин? Немає ніякого сенсу миритися з цим і продовжувати діяти. Яка вартість шумоізоляції в квартирі, і як отримати якісний результат? Керівництво від справжніх експертів ви зможете підібрати для себе рішення, з огляду на власний бюджет, а також індивідуальні потреби.

Який матеріал краще вибрати для звукоізоляції?

Відповідь на це питання може бути дано в двох варіантах. Як мінімум він залежить від обраного матеріалу, а також особливостей і характеру самого приміщення. Як правило, існує величезна кількість рішень, які підійдуть для реалізації задуманого.

Мінеральна вата і її переваги

Даний вид матеріалу користується величезним попитом завдяки її здатності поглинати сторонній звук. Вона здатна поглинати до 95% різних шумів, в тому числі структурних і повітряних. Але, у неї є і недоліки. Вона прекрасно вбирає воду, що робить її укладку неможливою в приміщеннях з високим рівнем вологості.

Випадки, коли сусіди зверху заливають водою живуть знизу нерідкі. І якщо це відбувається, мінеральна вата втрачає всі споживчі якості, а відновити їх практично неможливо. Щоб домогтися бажаного результату щодо усунення шуму, іноді доводиться укладати даний вид матеріалу в кілька шарів. Через це, в першу чергу, страждає обсяг приміщення, який може скоротитися в ряді випадків на кілька кубометрів.

До того ж, слід зазначити, що з часом волокна мінеральної вати розпадаються, що може відбитися на здоров'ї людей схильних до алергії. Цей варіант не є самим практичним рішенням, так як на ринку представлена величезна кількість різних матеріалів.

Переваги та недоліки пробкових покриттів

Багато людей зупиняють свій погляд на даному матеріалі. Коркове покриття гіпоалергенні, відрізняється високою стійкістю до зносу, утворення цвілі і грибка. До того ж, воно прекрасно захищене від вологи. При його використанні ви зможете отримати також приємний і гарний зовнішній вигляд.

Однак варто врахувати, що використання тільки цього матеріалу не дасть повної гарантії, що ви будете захищені від шуму. З мінусів виділяється здатність вигоряти під сонцем, а також висока вартість, яка при звукоізоляції стін вийде в круглу копієчку.

Оптимальні варіанти позбавлення від шуму

Ні для кого, ні секрет, що кожна людина хоче отримувати більше, і при цьому витрачати менше. Існує універсальний «рецепт», який підійде для кожного споживача, який вирішив зробити звукоізоляцію:

  • Ефективність. Необхідно спиратися на показники відображення або поглинання звуку при невеликому обсязі матеріалу.
  • Цінова доступність. Матеріал повинен відрізнятися невисокою вартістю. Зауважте, саме невисокою. В наші дні важливо розуміти, що дешевий матеріал не може бути якісним, і це гірка правда. Особливо це варто врахувати при покупці будь-яких будівельних матеріалів, починаючи від цвяхів.
  • Екологічність. У наші дні, коли чистота повітря в містах залишає бажати кращого, хочеться, щоб хоча б удома повітря було чистіше. Сьогодні якісний звукоізоляційний матеріал повинен бути гіпоалергенним.
  • Практичним, а також надійним при установці і подальшої експлуатації.

Ми рекомендуємо до використання для звуко- і шумоізоляції матеріал Macsound prof , який відповідає всім вимогам, особливо для звукоізоляції стін і стелі високощільний матеріал із серії Macsound prof в товщині 40 мм . Їх якість підтверджено безліччю випробувань в середовищі комплексу виробництва, а також незалежними особами.

Шумоізоляція для квартирних стін

Ізоляція від шуму сусідів по поверху - досить поширене явище. Як правило, для таких заходів слід дотримуватися наступні рішення:

  • Гіпсокартонні матеріали з каркасом, ОСБ або ДСП плити з наповненням, що поглинає звук. Вони дозволяють не тільки домогтися ефективності, але і володіють косметичним ефектом, наприклад, це стосується вирівнювання стін.
  • Шумопоглинаючі матеріали, закочені в рулони, а також вже готові плити, які кріпляться на клейову основу. При цьому не потрібно збирати ніяких каркасів, щоб здійснити монтаж декоративних поверхонь. Хорошим варіантом для цих цілей служить звукоізоляційний матеріал Macsound prof .

Перед тим як купити той чи інший варіант, добре все зважте. Вам доведеться пожертвувати корисною площею приміщення для досягнення мети. Спершу слід встановити джерело гучного шуму. У ряді випадків таке рішення є комплексним, але не універсальним. Однак цього цілком вистачить, щоб сусіди за стіною не дратували гучним шумом.

Конструкції каркасного типу

Існує дуже простий спосіб того, як робиться шумоізоляція стін з використанням матеріалів з каркасом:

  • Всі щілини і зазори в стінах заповнюються силіконовим герметиком.
  • Далі використовуються віброізоляційні кріплення Vibronet для звукоізоляції.
  • Наскільки це можливо, звукоїзолірующая конструкція потовщується.
  • На всю площу каркас заповнюється матеріалами шумопоглинання, рекомендуємо Macsound prof в товщині не менше 40 мм.
  • Встановлюються склопакети та двері, які мають властивості звукоізоляції.
  • Ізолюються залишилися можливі попадання звуку в квартиру, наприклад, вентиляція.

Чи можливо це зробити власними руками? Зробити монтаж звукоізоляційних конструкцій не представляє великої складності. Якщо ви володієте хоча б базовими навука будівництва і монтажних робіт, маєте повний необхідний набір будівельних інструментів, то зможете добре заощадити. Однак для реалізації більш крупних проектів, ніж обесшумліванія стін, слід звернути до кваліфікованих фахівців.

Створення шумоізоляції на стелі

Коли сусіди зверху часто влаштовують вечірки або просто люблять пошуміти, а звернення до відповідних органів не приносить свої плоди, ідеальним рішенням стане шумоізоляція стелі. Примітно, що даною послугою користуються як мешканці «хрущовок», так і нових висоток. Адже раз у раз можна наштовхнутися на помилки будівництва, а також на наслідки використання недостатньої кількості будівельних матеріалів, або на їх недостатню якість.

Підкреслимо відразу, що «звукоізоляційні» стелі це справжнісінький вдалий хід реалізаторів даного виду продукції. Щоб зробити стельову шумоізоляцію, під навісну конструкцію встановлюється звуковбирний матеріал Macsound prof . Одним з варіантів подібного роду захисту є також каркас, на який кріпляться гіпсокартонні листи. Також це можуть бути віброізоляційні підвіси і різні наповнювачі для звукоізоляції.

Але, мабуть, найефективнішим варіантом залишається створення у сусідів зверху конструкції під назвою плаваючий статі. На жаль, в переважній більшості виникаючих проблем такого роду, цілі залишаться недосяжними за моральними принципами і етичних міркувань.

Шумоізольований підлогу в квартирі: як зробити?

Шумоізольований підлогу в багатоквартирному будинку дозволяє вирішити безліч проблем. Перші поверхи будинків беруться в оренду для усіляких магазинів, перукарень та салонів краси. Тим часом, постійне брязкання дверима і працюють електроприлади жодним чином не поліпшать якість життя.

Жителі верхніх поверхів за допомогою такого статі можуть покінчити з постійними скандалами, а також з нескінченним перетягуванням з місця на місце масивних меблів. На жаль, велика частина сучасних будинків зроблена, ніби з картону, і часто навіть розмова чути дуже добре.

«Плаваючі» підлоги з використанням бетонної стяжки

Як говорилося вище, створення плаваючої підлоги залишається найефективнішим варіантом для забезпечення звукоізоляції. У нових будинках цей варіант особливо переважний, оскільки не включає в себе велику кількість робіт по демонтажу. На бетонні перекриття укладається матеріал з звукопоглощеніем- Macsound prof 10 або 20 мм завтовшки, а прямо на ньому виконується армована стяжка.

Далі облаштовується підкладка під пів Macsound prof в товщині 5 мм , а зверху стелиться підлогове покриття. Дуже важливо, щоб армована стяжка була частиною будь-якої конструкції, інакше всі зусилля будуть марними. Як роздільник слід також використовувати частини звукоізоляційних матеріалів. Це дозволить усунути «звукові містки» - коли в одній частині статі звук відбивається краще, а в другий гірше.

Існує також ще один вид плаваючої підлоги - на лагах. Як правило, він застосовується в таких приміщеннях, де не представляється можливим виконання повноцінної стяжки бетону. До бетонних перекриттях, в даному випадку, лаги з'єднані за допомогою вібраційних кріплень, а все просторів між ними заповнений необхідним матеріалом шумоізоляції. Ефект звукоізоляції плаваючої підлоги на лагах посилюється за допомогою підкладки і плит фанери, ДСП або ОСБ. А що з'явилися зазори усуваються за допомогою заповнення різних силіконових гелів.

При правильних розрахунках та встановлення різних матеріалів шумоізоляції, можна знизити рівень стороннього шуму від двадцяти до тридцяти децибел. Цей показник буде залежати від декількох факторів - товщини звукоізоляційних покриттів і характеристик перекриттів. Для гасіння вібрацій в плаваючих підлогах використовуються спеціальні опори.

Перед тим як самостійно почати робити звукоізоляцію своєї квартири, слід врахувати кілька важливих моментів. Перше - перед початком робіт варто хоча б порадитися з кваліфікованим акустиком. Якщо ви не володієте належними навиками монтажних і будівельних робіт - довірте це професійним робітникам.

Друге, починати робити роботи по шумоізоляції і звукоізоляції краще все перед початком ремонту, разом з комплексом робіт по обробці кімнат. Так ви зможете заощадити чимало коштів. Навіть якщо потім будете шукати локальні місця шуму і усувати їх. Третє, і найважливіше - на сто відсотків ізолювати себе від шуму немає ніякої потреби, та й не варто цього робити. Найбільш комфортною визнана відмітка рівня шуму в квартирі від двадцяти до тридцяти п'ять децибел.

Ефект млявої квартири, вся ця дзвінка тиша, не тільки не рекомендована психологами, але і може завдати непоправної шкоди вашому психічному здоров'ю. І, нарешті, слід уникати поради самоучок, чиї знання не підкріплені ніякої теорією архітектурної фізики, або ж курсом акустики в університеті. Такого в мережі Інтернет - хоч греблю гати. Важливо зуміти вибрати найбільш правдивий і інформативний джерело.

Сподіваємося, що даний матеріал зміг вам допомогти у визначенні того, який комплекс заходів щодо звукоізоляції вам необхідний у вашій квартирі. Ви можете зв'язатися з нашими фахівцями в режимі онлайн і отримати необхідні консультації з будь-якого питання шумоізоляції квартири. На сторінки «Контакти» ви зможете знайти всю необхідну інформацію для звернення.

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.