Що таке реверберація. Ефективна боротьба з нею

  • 01 листопад 2018 14:45:57
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 16628
  • 0

Що таке реверберація

Эффект реверберации Відлуння - це процес зменшення інтенсивності звуку при його багаторазовому відбитті від оточуючих поверхонь. Основний числовою характеристикою цього процесу є час реверберації, або за скільки часу ми перестаємо чути відлуння. Час реверберації - це тривалість послезвучанія сигналу. Іншими словами, це тривалість звукового сигналу після відключення його джерела. Час реверберації залежить від багатьох факторів: розміру приміщення, матеріалів поверхонь приміщення, кількості людей в приміщенні (люди є джерелом поглинання звуку), наявності та кількості меблів у приміщенні і т.д.
Як зрозуміти чи влаштовує нас час реверберації тієї чи іншої кімнати або залу? Для цього введено поняття оптимального часу реверберації, при дотримання якого звукові якості приміщення будуть оптимальними. Залежно від призначення приміщення оптимальний час реверберації буде різний: при малих обсягах для дикторської студії вона повинна складати близько 0.4 секунди, для драматичних театрів - 0.7-0.8 секунд. Яким же чином можна боротися з реверберацией? Що робити, якщо заважає відлуння? Про це докладніше.

Методи зниження реверберації, або як прибрати відлуння

Є багато різних методів боротьби з підвищеною реверберацией приміщення. Певний ефект дає розстановка меблів, покриття поверхонь різними звукопоглинальними матеріалами, такими як килими, штори, акустичні панелі, акустичний поролон і т.д.
панели из гипсовых обшивочных листов Для кожного матеріалу є свій коефіцієнт поглинання - параметр, який залежить від частоти і характеризує ефективність поглинання звукового сигналу. Найчастіше, найважче боротися з підвищеною реверберацией на низьких частотах, тому що звук на високих частотах краще загасає в просторі. Для боротьби з реверберацией на низьких частотах добре підійдуть панелі з гіпсових обшивальних листів - вони добре поглинають звук на низьких частотах, проте майже не поглинають звук на високих частотах, що так само призводить до акустичних дефектів приміщення.
Ковер с ворсом Більш збалансовані в цьому плані килими. Килим з ворсом товщиною 1 см, на відміну від гіпсових обшивальних листів менше поглинає звук на нижніх частотах, але краще поглинає звук на середніх і високих частотах. Меблі менш ефективна для поглинання луни і її коефіцієнт поглинання на порядок нижче, ніж у акустичних панелей і килимів. Основний ефект поглинання луни дають різні звукопоглинальні матеріали прикріплені до поверхонь приміщення. Найбільш ефективними є акустичні панелі з різного роду матеріалів. Вони служать відмінними поглиначами звуку і можуть бути застосовані в будь-якому приміщенні.
Панели из акустического поролона Найбільш професійним рішенням проблем луни є спеціальні акустичні панелі різних форм. Наприклад - акустичні панелі Tetras Acoustic або акустичний поролон

Їх переваги:

  • більш високий коефіцієнт поглинання ніж у килимів,
  • більш сучасний вигляд
  • кращі гігієнічні показники.
Існують готові варіанти дизайну акустичних панелей. Так само можливе виробництво панелей за індивідуальним дизайном.
акустические панели Tetras  Acoustic
 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.