ШУМ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.

  • 10 лютого 2021 22:42:27
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 7968
  • 0

Шум - будь-який вид шуму, який небажаний або шкідливий для здоров'я і життя людини. Шум в залежності від його типу можна розділити на безперервний і імпульсний. Безперервний шум - це шум з невеликими змінами інтенсивності і частотного спектра з плином часу, наприклад шум. Імпульсний шум, як випливає з назви, - це шум від деяких зовнішніх імпульсів, наприклад пострілів. Шкідливість шуму залежить від декількох факторів: тривалості впливу шуму, інтенсивності, частотного спектра і того, як він змінюється в часі.

Міра шуму - гучність, одиницею виміру якої є шум. Так само, як ви можете виміряти гучність звуку, ви можете виміряти рівень шуму.

Шум можна розділити за місцем його виникнення, джерела шуму і т. Д. Отже, ми можемо виділити: промисловий, дорожній, комунікаційний, житловий, житловий шум і т. Д. В залежності від частоти він може бути низькочастотним або високочастотний шум.

Негативний вплив шуму на людину проявляється відчуттям дискомфорту, порушенням продуктивності і ефективності роботи. Шум високої інтенсивності руйнівно впливає на орган слуху, руйнує нервову систему і внутрішні органи людини, призводить до фізичного і розумового стомлення, змушує людину відчувати себе важким, може виникнути головний біль і роздратування. Шум може порушити сон. Слід пам'ятати, що шум вище 80 дБ може призвести до повного порушення гостроти слуху.

Рівні шуму:

35 дБ і менш - шкоди для людини не виявлено, однак може викликати роздратування у чутливих людей,

Від 35 до 70 дБ - тривалий шум цього значення може негативно вплинути на нервову систему людини, викликати загальну стомлюваність і утруднення засипання, знижується розбірливість мови,

Від 70 до 85 дБ - тривало викликає зниження працездатності, порушення слуху, негативно впливає на нервову систему

Від 85 до 130 - такий шум порушує слух, викликає серцево-судинні розлади, порушує відчуття рівноваги, значно погіршує розбірливість мови навіть на невеликій відстані,

130-150 дБ - стимулює внутрішні органи людини до вібрації, викликає незворотні захворювання, включаючи значне погіршення слуху і його пошкодження

150 і більше - такий шум може необоротно порушити роботу людського організму, викликати нудоту, втрату рівноваги, люди, що працюють в таких умовах, часто страждають невиліковними захворюваннями, а також проявляють симптоми психічних захворювань.

Шум, як і сміття або стічні води, вважається фактором забруднення, і більше половини жителів Польщі проживають в регіонах, яким загрожує надмірний шум. Жителі великих міст і промислових центрів, а також люди, що живуть в безпосередній близькості від великих комунікаційних шляхів, станцій аеропортів і т. Д., Найбільш схильні до шуму і його негативного впливу. З шумом можна боротися декількома способами, в тому числі шляхом його обмеження, усунення, зміни технологічних процесів на більш тихі, акустичної адаптації будинків, шкіл і робочих місць, використання колективних або індивідуальних засобів захисту органів слуху.

З точки зору Ecosound, ми боремося з шумом, обмежуючи його поширення, проектуючи і створюючи акустичні екрани і бар'єри або збільшуючи ізоляцію акустичних перегородок. З метою боротьби з шумом ми часто комбінуємо глушіння і глушіння. По-перше, ми намагаємося зменшити шум в місці його виникнення за рахунок відповідної акустичної адаптації (демпфірування), усунення відображень і резонансів і збільшення акустичного поглинання приміщення (наприклад, за допомогою спеціальних технічних звукопоглинальних пен). Потім, наприклад, збільшуючи ізоляцію стін (звукоізоляцію) або додаючи додаткову ізоляційну облицювання стін, ми зменшуємо шум, що надходить зовні. Кожній адаптації має передувати відповідне акустичне вимірювання.

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.