Акустична адаптація означає оптимальну підготовку приміщення, в якому буде відтворюватися і записуватися звук. Адаптація полягає не тільки в правильному демпфіруванні стін, але і в виборі відповідних розмірів акустичних пристроїв і їх розташування, які допоможуть запобігти придушення звукових хвиль і тим самим отримають можливості для покращення якості звуку.
Геометрія кімнати також впливає на якість звуку. Виявляється, приміщення прямокутної форми з точки зору акустичного якості краще, ніж приміщення, спроектовані на основі квадрата.
Найбільш важливим елементом, з якого слід починати планування акустичної адаптації даного приміщення, є установка установок, які позитивно впливають на усунення дрейфу звукових хвиль. Для цього можна використовувати акустичні панелі, поглиначі або басові пастки.
Як поглиначі, так і акустичні стінові панелі монтуються на плоских поверхнях (стінах і стелі). У разі басових пасток їх розміщення в кутках кімнати. В ідеалі вони повинні покривати весь кут від підлоги до стелі.
Акустичні панелі виготовлені з пінополіуретану. Вони поглинають акустичні хвилі високих і середніх частот завдяки своїй структурі і щільності. Хоча використання так званих пірамід - досить популярне рішення, слід пам'ятати, що використання занадто великої кількості таких панелей може негативно позначитися на загальній акустиці. Тому в акустичному приміщенні слід використовувати і інші звукопоглинальні вироби.
Басові пастки, встановлені в кутах кімнат, в основному використовуються для зменшення гуркоту. Це істотно впливає на чистоту звуку, тому також є необхідним елементом акустичної кімнати. Їх установка в кутках кімнати виник не випадково, адже там порушуються низькі частоти, викликаючи шумове забруднення. Монтаж пасток від підлоги до стелі практично повністю виключає небажаний ефект, що робить запис звуку чіткішою.
Він складається з таких інсталяцій, як вищезгадані акустичні панелі або басові пастки, але також і з відповідною геометрії кімнати і вибору оптимальної звукової системи для розміру кімнати.