Практичні акустичні стелі

  • 17 жовтня 2022 23:22:57
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 670
  • 0

У цій статті ми познайомимо вас із широкою областю прикладної акустики, із проблемою акустичних стель. Їх застосування дуже різноманітно, вони служать багатьом цілям, мають цілу низку форм, вирішують різні завдання та працюють за кількома принципами. По-перше, ми розглянемо загальніші акустичні патерни, щоб з'ясувати, як захиститися від шуму і чи слід його ізолювати або розсіювати. Далі ми покажемо види матеріалів для утеплення підвісних стель, їх характеристики і конкретне практичне застосування в різних приміщеннях.

Відповідний матеріал завдяки знанню акустики

Перший крок – знайти потрібний матеріал. Згідно з знаннями в галузі акустики, у нас є вибір із двох типових акустично корисних матеріалів. Це ізоляційні та культивуючі матеріали. Ізолятори використовують той факт, що звук втрачає енергію під час переходу від одного матеріалу до іншого. Тому вона одночасно і щільна, але в основному складова, що складається з безлічі дрібних фрагментів, між якими проникає звук і передає їм свою кінетичну енергію. Матеріали для вирощування можуть бути більш легкими та часто мати текстуровану поверхню. Їхнє основне завдання – розсіювати звук так, щоб він не відбивався.

Обидва типи матеріалу використовуються при реалізації стельових акустичних стель. Найбільш поширеними їх представниками є пресовані акустичні плити або мінеральна вата для утеплення та акустичні пінополіуретани , що нагадують пінопласт, для розсіювання звуків.

Вам потрібний архітектор?

Коли ми маємо справу з конкретною реалізацією стельових акустичних стель, ми завжди повинні адаптувати її до цього простору. Найкраще, якщо акустичні властивості приміщення вже закладені в архітектурний проект. Це економить багато роботи та грошей від наступних штрихів та ремонту. Крім функціональних властивостей, звичайно, також важливий візуальний естетичний дизайн. Акустичні рішення можуть бути характерним естетичним елементом, особливо у великих приміщеннях, таких як промислові цехи, торгові центри або офісні приміщення з відкритим простором. Звичайно, це залежить від ваших намірів щодо простору, але як комірник у гвинтовому цеху може читати Вергілія в оригіналі, так і стелі виробничого цеху можуть тішити око.

Технічне рішення для маленької кімнати

У випадку з приміщеннями загального користування, житловими, офісними, як правило, з низькими стелями, найпростішим є загальна підвісна стеля. Акустичний матеріал кріпиться безпосередньо до верхнього матеріалу. Якщо у нас більше вільного місця, ми можемо використовувати повітряний зазор. Шар повітряної ізоляції, дуже простий за своїм принципом, робить утеплення набагато ефективнішим. Потім акустичний матеріал кріпиться не безпосередньо до стіни чи стелі, а до підвісної чи фіксованої сітки.

Ефективність сіткових рішень помітно знижують звані акустичні мости. Це місця, де будь-який матеріал, що звучить, проникає крізь ізоляційний шар. Хороший приклад – стояки у збірному будинку. Грати повинні кріпитися до навколишніх стін, наприклад, так, щоб вони приймали мінімум звукових хвиль від стелі. Але якщо вищезгаданий стояк проб'є таку ізоляцію, звук просто пройде крізь неї і «елегантно» обійде нашу ізоляцію. Ви повинні бути обережні з цим.

Холи, офіси та торгові центри

Надлишок простору також є проблемою. Особливо в нових конструкціях з листового металу та бетону великих будівель, таких як торгові центри, склади, заводські цехи, офісні будівлі тощо, одного облицювання часто буває недостатньо або його неможливо реалізувати. Причиною часто є різні технічні установки, такі як системи кондиціювання та вентиляції, системи розподілу вогню або освітлення, що розбивають єдину поверхню. Але в основному вони також дуже добре відбивають звук.

У таких приміщеннях найкращим рішенням є підвіска акустичного матеріалу у просторі. Це приносить із собою кілька переваг. З одного боку, завдяки доступним кольорам, обробці поверхні та легкої формуемості вони можуть стати бажаним естетичним доповненням, з іншого боку, шляхом регулювання висоти можна точно вибрати цільові частоти для поглинання та розповсюдження звуку по кімнаті. І останнє, але не менш важливе: це дуже практичне рішення, яке можна легко демонтувати у будь-який час, чи то реконструкція, технічне обслуговування чи утилізація.

На закінчення

Якщо дозволяє бюджет, звичайно, можна комбінувати обидва методи, підвісні панелі та утеплення прямо на стелі. На практиці, однак, у цьому часто немає необхідності, так як і той, і інший спосіб власними силами зазвичай досить ефективні, а додаткові ізоляційні шари тільки здорожчують будинок, але не покращують акустику додатково. У якому б просторі вас не турбував шум, знайти правильне рішення тепер простіше, ніж будь-коли.

 

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.