Як щодо акустики класної кімнати, їдальні чи спортзалу?

  • 17 жовтня 2022 23:16:35
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 771
  • 0

Важливість акустичного благополуччя часто недооцінюється під час проектування нового чи існуючого простору. Це часто відбувається на робочих місцях із повсякденними операціями, наприклад, у шкільних їдальнях, класах, де навчаються учні, або на спортивних заняттях у спортзалах із високими стелями.

Проблеми з акустичним дискомфортом або надмірним шумом та луною . Однак починають звертатися лише після переїзду на нові місця, де виявляється, що умови для роботи та іншої діяльності не дуже підходять. Хоча вони схильні говорити про більші інтер'єри, такі як відкриті кабінети, столові, холи або холи, набагато серйозніші проблеми, як правило, полягають у менших. У таких просторах більше відчувається, наприклад, взаємний крик, незрозумілість проектованих відео тощо. Ці невеликі приміщення в основному використовуються як конференц-зали або особисті кабінети, тому існує підвищена чутливість до вищезазначеного . І навіть не треба бути підготовленим будівельником з дипломом, щоб збагнути, що в кабінеті з гладкою, рівною поверхнею кожне слово і кожен другий звук звучатимуть як печера. Потім такі умови впливають як на трудовий моральний дух, так і на стійкість та продуктивність працівників.

Сучасні та популярні скло, бетон, метал або гіпсокартон відносяться до акустично незадовільних матеріалів. Хоча вони дуже доступні за ціною і, на перший погляд, дійсно красиві, вони не гарантують акустичного благополуччя. Сьогодні ми можемо бачити їх у до 90% великих компаній, де вони використовуються як стіни та перегородки при розділенні приміщень.

Втім, це стосується не лише офісів, ці проблеми торкаються і сучасних житлових будинків. Більшість з них побудовані в стилі відкритого простору, часто засклені та поєднуються з гіпсокартонною або кахельною підлогою. Всі розмови, телефонні дзвінки та багато іншого луною розносяться по всьому будинку, і конфіденційність раптово втрачається.

Отже, яке рішення?

Чи реально вирішити ці проблеми, не втручаючись у конструкції? Щоб не було зайвого бардаку? Чи взагалі можна вирішити їх, не перериваючи рух транспорту, а також так, щоб усе приміщення залишалося привабливим? Для вдалого акустичного налаштування приміщення найефективніше виходити зі стелі, що може бути не так складно, як здається .

Спаситель на ім'я меламін.

Меламін. Смола, з якої можна робити піноблоки , сьогодні стає все більш корисною. З цих блоків ми можемо вирізати плитку будь-якої форми. Негорючі, добре звукопоглинаючі меламінові молдинги дуже легкі. Така арматура розмірами 100х100х4, 5 сантиметра важить приблизно 200 грам. Меламінові плити дуже легко ріжуться, плити товщиною до 5 сантиметрів не пошкоджуються навіть склепінчастими стелями, оскільки вони певною мірою гнучкі.

При товщині 4-5 см меламиновая панель має задовільні коефіцієнти поглинання вже за частоті 315-500 Гц. Коли ми говоримо про повсякденні класичні звуки, такі як скрип стільців, гул електроніки або людський голос, цієї пропозиції більш ніж достатньо. Для кращої наочності рекомендуємо серію відеороликів з прикладами до і після монтажу звукоізоляції меламіну , посилання на які ви можете знайти в кінці статті.

Як справи з меламіном на практиці?

Завдяки своєму непомітному білому або сірому кольору він підходить практично скрізь. Він універсальний і дуже ненав'язливий, до того ж для покращення акустики достатньо покрити лише 50% площі стелі. Установка дуже швидка і безшумна, тому її можна проводити навіть за нормальної роботи.

Установка тричі по-різному .

Найбільш поширені форми монтажу включають приклеювання дощок 100х100 см або інших відповідних деталей до стелі. Для склеювання ми використовуємо швидковисихаючий клей-піну, який наноситься на плити в невеликій кількості. Таким чином, пластини можна легко зняти у будь-який час і знову використовувати в іншому місці.

Ще один варіант установки - підвісні дошки, які не тільки добре працюють, але і можуть стати дуже цікавим і стильним доповненням. Підвісні акустичні елементи практичні для інтер'єрів із високими стелями. Завдяки легкості меламінових плит немає необхідності безпосередньо свердлити підвісні гачки, достатньо просто приклеїти їх. Наприклад, клей Mamut може стати чудовим помічником при склеюванні. Це вигідно відрізняє маловідомий меламін від важких багатошарових акустичних панелей. Їхня установка складна і дорога, і вони можуть бути дуже небезпечні, якщо їх відірвуть.

Якщо ми маємо справу з вже виготовленою касетною растовою стелею, пропонується третій вид монтажу. Меламінові касети можна лише вставляти в сітку замість наявних , знову ж таки вистачить лише 40-50% площі.

І куди краще не ставити...

Меламін – це не той матеріал, який можна протерти вологою ганчіркою, якщо він забрудниться. Тому ми не рекомендуємо розміщувати його на стінах, куди будь-хто може дотягнутися і таким чином забруднити або безпосередньо пошкодити плити. Таким чином, використання меламінових панелей переважно підходить для стель. Не лише через найкращий ефект, а й з цієї практичної причини.

Чи є альтернативи?

Набагато дешевшим і не завжди надійним родичем меламінової піни є стандартна поліуретанова акустична піна. Випускається тільки в темно-сірому кольорі, що робить його не дуже естетичним. Ще один його мінус – неповна негорючість. Ми можемо бачити таку піну переважно в студіях звукозапису, музичних репетиційних залах чи клубах.

Акустичний комфорт після встановлення.

Після покращення акустичного самопочуття ви станете краще розуміти один одного в офісах, звук стане сфокусованим, відлуння зменшиться, і ви відразу ж зможете краще працювати. Оскільки завантажуватиметься менше акустичної енергії, загальний рівень шуму буде знижено. Йдеться про 3-6 дБ, що на практиці цілком чутний ефект. Словом, у просторі стане тихіше, і ви відчуєте себе набагато комфортніше.

 

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.