Як зробити звукоізоляцію в квартирі?

  • 23 вересня 2020 18:52:34
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1724
  • 0

У сучасних новобудовах звукоізоляція часто залишає бажати кращого. Як наслідок - нові господарі часто задаються питанням - як зробити звукоізоляцію в квартирі? Відповідь на це питання багатогранний, тому розберемо його детально.

В першу чергу необхідно визначитися з технологією забезпечення звукоізоляції. Це може бути каркас, облицювання без каркаса, «плаваючий» підлога та інші технології. Відповідно до цього необхідно обов'язково визначитися на рахунок матеріалу, за допомогою якого буде виконуватися звукоізоляція.

Найпростіший варіант - мінеральна вата. До її переваг належить низька вартість, високий рівень поглинання шумів і теплоізоляції. Однак до її недоліків належить висока гігроскопічність. Тобто, вона вбирає вологу. Відповідно, її не можна використовувати у ванній кімнаті і схожих приміщеннях. Крім цього, якщо на вату потрапить волога зі стіни або зверху, то відновити її властивості буде неможливо.

Інший варіант звукоизолирующих матеріалів - пробкові покриття. Вони мають високі експлуатаційні якості. Зокрема, добре захищають від шумів, нейтральні до вологи, на їх поверхні не утворюється грибок, мають високу екологічністю. Єдиний істотний недолік пробкових покриттів - висока ціна.

Використання каркасних технологій при виконанні звукоізоляції в квартирі дозволяє не тільки мінімізувати потрапляння шумів в квартиру ззовні, а й вирівняти стіни або заховати різні дефекти на них. Каркасні конструкції виконуються з напрямних, на які монтуються гіпсокартон, ОСБ або ДСП. А між цими матеріалами і стіною укладається ізолюючий матеріал.

Рулонні технології звукоізоляції мають на увазі використання шумопоглинаючих матеріалів, які кріпляться безпосередньо на стіни. Зазвичай за допомогою спеціальних клейових складів. Такі матеріали ефективні за своїми властивостями і здатні заощадити корисну площу приміщення на відміну від металевих напрямних.

Що стосується стелі, то ідеальним рішенням, як показує практика, буде використання гіпсокартону разом з поєднанням звукоізолюючого матеріалу. Для підлоги ж підійде акустичний поролон, який укладають на підлогу, після чого заливають бетонною або полімерної стяжкою. Подібні рішення повсюдно застосовуються в сучасних новобудовах, оскільки давно підтвердили свою ефективність.

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.