Моя дитина не боїться шуму - ви впевнені? Дізнайтеся, що вам потрібно знати про захист слуху дітей.

  • 10 лютого 2021 22:46:17
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 2584
  • 0

Є питання про роботу з малюком, який знаходиться в оточенні шуму, гучної музики і оркестру. Багато хто вважає, що оскільки їх дитина спокійна в галасливій обстановці, ця тема до них не відноситься. На жаль, якщо проблема не видно, це не означає, що її немає, і дитячий слух потрібно захищати особливим чином. Що ми повинні знати про це?

Шум не дорівнює шуму?

Зрозуміло, що багато батьків неминуче з раннього віку звикають своїх дітей до досить галасливій обстановці. Рух транспорту, ремонт в будинку сусіда або голосний гавкіт собаки - це повсякденні звуки, з якими ми живемо, і дітям теж потрібно звикати. Багато малюки не реагують негативно на шум, і це, звичайно, дуже корисно. Проте, дитина справляється з шумом, значить, що ми обходимо стороною це питання? Точно ні.

Здоров'я найголовніше

Важливо розрізняти слухові і не слухові ефекти впливу шуму. Звуки можуть погіршити наш настрій або концентрацію, можуть викликати підвищену стомлюваність, але також можуть викликати необоротне порушення слуху. Інститут фізіології та патології слуху класифікує перешкоди і шкідливість шуму наступним чином:

  1. <35 дБ - звучить нешкідливо для здоров'я, може дратувати чи заважати роботі, що вимагає концентрації уваги;

  2. 35-70 дБ - впливають на перевтома нервової системи людини, серйозно погіршують розбірливість мови, засипання і відпочинок;

  3. 70-85 дБ - значно знижують продуктивність праці, можуть завдати шкоди здоров'ю і пошкодити слух;

  4. 85-130 дБ - викликають численні захворювання людського організму, унеможливлюють розуміння мови навіть з відстані 50 см;

  5. більше 130 дБ - викликають необоротне ушкодження слуху, викликають вібрацію внутрішніх органів людини, викликаючи їх механічне пошкодження.

Варто зазначити, що для стану нашого слуху вирішальне значення має не тільки рівень звуку, але і час впливу на нього. У разі дуже гучних звуків (> 130 дБ) пошкодження слуху може бути викликано одиночним імпульсом, для більш тихих звуків час впливу має бути більше (наприклад, 15 хв для 100 дБ).

Маленькі діти, особливо новонароджені, особливо уразливі для негативного впливу надмірного шуму. Загроза починається ще раніше. Дослідження вказують на підвищений ризик порушення слуху у новонароджених від матерів, які зазнали впливу гучних звуків під час вагітності. Таким чином, Трудовий кодекс встановлює, що вагітним жінкам забороняється працювати в умовах впливу шуму, рівень якого перевищує 65 дБ.

У випадку з найменшими дітьми варто звернути увагу на те, щоб змусити їх замовкнути кімнати, в яких вони зупиняються, тому що їх вуха особливо чутливі до шуму, що може привести до підвищення артеріального тиску і почастішання пульсу. Це може викликати проблеми зі сном і прискорене дихання, а значить - гіпоксію в організмі. Надмірний шум і раптові високі звуки також можуть пошкодити слух і навіть викликати внутрішньомозковий крововилив. - коментує Павло Полак з Асоціації за кращу акустику в будівлях "Комфорт тиші", яка вже багато років проводить інформаційну, освітню та консультаційну діяльність в області акустики.

Так як же захистити своїх дітей?

Якщо ми знаємо, що збираємося в місце, де, ймовірно, буде досить голосно і шумно, ми повинні знати, що вони зазвичай не мають адекватних акустичних характеристик, таких як тверді підлоги і стелі. Відповідна реформа охопила б, що вам не потрібно було б так сильно збільшувати гучність звуку - музика була б розбірливою на більш низьких рівнях. У arto отримати просте рішення, широко доступне на ринку. Захисні навушники у вигляді навушників відмінно захищають дітей від неприємного і шкідливого шуму. Виробники пропонують моделі в багатьох дизайнах, кольорах, а головне - в розмірах. Навушники цього типу мають відмінні показники звукопоглинання, а їх мала вага робить їх використання не виснажливим. Але найголовніше, вони проявлять себе там, де рівень звуку значно перевищує допустимі для дітей межі шуму, наприклад, на вечірках, концертах або великих спортивних заходах.

Але що робити в приміщеннях, де дуже шумно і складно змусити дітей носити засоби захисту слуху? Наприклад, в шкільних коридорах або столових, де середній рівень звуку коливається від 80 до 90 дБ, а імпульсні звуки досягають 115 дБ. В цьому випадку краще всього заглушити найгаласливіші приміщення, встановивши спеціальні акустичні панелі на стелі і / або стінах. Цей тип рішення значно знижує відображення звукових хвиль в приміщенні, дозволяючи знизити загальний рівень шуму до декількох децибел. Ви як батько можете виступити з такою пропозицією в рамках шкільної ініціативи. - каже Миколай Ярош з Асоціації «Комфорт тиші».

Отже, як ми бачимо, проблема шуму в контексті дітей - дуже велика тема. Гучні звуки можуть пошкодити слух - це незаперечний факт. Тому, навіть якщо наш малюк їх добре переносить, все ж варто подбати про його захист. Неважливо, чи будуть вони придатними навушниками або поліпшують звукоізоляцію приміщень. Іноді також варто змінити свої плани і замість піротехнічного шоу піти на менш шкідливий розвага. Однак в будь-якому випадку слід пам'ятати про здоров'я та безпеку дітей.

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.